Italština

Slunce, vášeň, hudba – italština je prostě jeden z nejkrásnějších jazyků světa!

I když se názory na krásu mohou různit, americká CNN zvolila v roce 2018 italštinu nejkrásnějším jazykem na světě. Redaktoři této televizní stanice k tomu měli hned několik důvodů. Italština je nádherný melodický jazyk, kde každé slovo zní jako píseň, a vášeň schovaná v jedné jediné slabice překonává leckterý jazyk pocházející z jiné části světa.


Italština je románský jazyk, který se vyvinul z lidové latiny, která byla hovorovou podobou latinského jazyka, státního jazyka Římské říše. Spisovná italština je tím „nejcentrálnějším“ románským jazykem, jelikož si zachovala i znovu přejala mnoho latinských rysů. Pravopis jazyka je vcelku jednoduchý a věrně zachycuje výslovnost.

Spisovná italština se začala vyvíjet ve 13. – 14. století a zprvu se jednalo o florentský dialekt zbavený místních osobitostí, který později přejal více rysů římského dialektu.

Italština je jazykem mimořádně bohaté kultury a literatury a mnohá slova přešla do ostatních evropských jazyků. Jedná se především o termíny z oblasti umění a finančnictví. V češtině používáme mnoho slov, která mají původ na Apeninském poloostrově. Za všechny stačí například slova jako banka, pomeranč, župan, škrpál, groteska, bankrot, nebo hojně používaný pozdrav čau.

Italsky se mluví v Itálii, v části Švýcarska a republice San Marino. Jazyk používají i italské menšiny v Chorvatsku a Slovinsku. Mimo Evropu můžete italštinu zaslechnout v Somálsku, USA, Brazílii, Argentině, nebo Austrálii.

Překlady italštiny zvládnou naši překladatelé rychleji, než by lyžař zvládl červenou sjezdovku ve Val di Fiemme. S tlumočením tohoto nádherného jazyka máme dlouhou zkušenost a tlumočnické služby v italštině poskytujeme i v rámci asistovaných telefonátů.

01-www.png
01-www.png

12.11.2021 | png, 466.8 KB

germa@germa.cz +420 604 273 307